Ścieżka Lectio divina – Ewangelia wg św. Marka „Uwierzyć Jezusowi”

 Prowadzący: ks. Konrad Walerczak

/media/catalog/product/cache/1/thumbnail/600x400/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/d/s/dsc06531.jpg

Lectio divina, czyli nowa jakość prawdziwego życia w rytmie SŁOWA. Droga lectio divina z łac. “BOŻE czytanie (Pisma św.)” nie jest jedną z wielu praktyk modlitwy, pobożności, sposobów, technik, metod na doskonałość, czy pobożność, ale jest klasyczną, starożytną, odkrywaną na nowo - drogą prawdziwego życia, prawdziwym szukaniem i odnalezieniem w Piśmie św. - SŁOWA – JEZUSA CHRYSTUSA – UMIŁOWANEGO.

Celem lectio divina jest przebywanie w SŁOWIE:

JEZU-SŁOWO, TY we mnie całym, a ja cały w TOBIE (totus in TE-VERBUM)!

Lectio divina jest szukaniem UMIŁOWANEGO dla NIEGO SAMEGO w Piśmie św., w sobie, w innych, zawsze, wszędzie i we wszystkim!!!

Lectio divina to d(D)roga, p(P)rawda i ż(Ż)ycie, to odkrywanie Jezusa, który powiedział o sobie: JA JESTEM Drogą, Prawdą, Życiem (J14,6). Lectio divina to modlitwa, życie, ewangelizacja słowem Bożym, ze SŁOWEM i w SŁOWIE.  Jest darem i wyborem życiowym, który staje się nową jakością życia, prawdziwego życia.

Lectio divina to nie tylko modlitwa słowem Bożym, ale to „przemodlenie” SŁOWA; to nie tylko doświadczenie mocy słowa Bożego, ale „przeżycie” dogłębne SŁOWA; to nie tylko głoszenie słowa Bożego, ale „przekazanie” SŁOWA jako DAWCY
życia nowego i Bożego.

To droga dla wszystkich: wierzących, ochrzczonych, ludzi prostych, ubogich, pokornych, duchownych, konsekrowanych, świeckich.

To droga dla każdego, kto pozwala się odnaleźć całkowicie przez JEZUSA-SŁOWO i w SŁOWIE, które stało się CIAŁEM.

Ze spotkania z objawiającym się Bogiem w Biblii nikt nie wychodzi nieobdarowany. Różne są jednak owoce obcowania ze słowem Bożym. Zapraszam do przygody z Bogiem i Jego słowem.

Niech lectio divina będzie przewodnikiem na tej drodze. Niech wprowadzi w nowe doświadczenia, nie planowane, wynikające z łaski Bożej i uwierzenia Jezusowi.

    WIĘCEJ >>>

Loading...